ТОВ «Професіонали.»

Аналіз з охорони праці та трудового законодавства

Всі без винятку роботодавці повинні забезпечити своїм співробітникам належні умови праці, які не шкодять їхній безпеці і здоров’ю.  Якщо норми законодавства в сфері охорони праці виконуватися не будуть, то вас чекають солідні штрафи. Крім того, ви піддаєте ризику своїх працівників.

Щоб уникнути неприємних сюрпризів під час візиту інспекції з питань праці і не втратити важливий момент з очей, бажано раз на рік запрошувати аудиторів для проведення комплексної перевірки документації з охорони праці, яка ведеться у вас на підприємстві. Попередній аналіз виконання вимог охорони праці на підприємстві та документальної бази, вкаже на ваші помилки і виявить всі невідповідності до трудового законодавства, а також дасть рекомендації по їх усуненню.

Звичайно, це зовсім не означає, що протягом року охорону праці можна закинути в дальній ящик. Роботодавець повинен бути компетентний в питаннях організації праці і виконувати ряд правил. З якими можна ознайомитися нижче.

Нормативні акти у сфері охорони праці

Згідно законодавства «Про охорону праці» в обов’язки керівника  входять наступні положення:

Варто зазначити, що дія даного нормативно-правового акта поширюється як на юридичних осіб, так і приватних осіб-підприємців.

Абсолютно будь-яка організація повинна мати інструкції з охорони праці, які є локальними нормативними актами і їх необхідно виконувати в межах конкретного підприємства.

Інструкції реєструються у відповідному журналі уповноваженою особою або службою.

Деякі питання регулюються також колективним договором, зокрема про перегляд існуючого рівня техніки безпеки.

Необхідність створення служби охорони праці залежить від підприємства. Якщо на ньому працює понад півсотні співробітників, то її введення в штат обов’язково.  Якщо працює менше 50 осіб, то цю роботу може виконувати уповноважена особа за сумісництвом, після проходження відповідної підготовки.

Це далеко не всі нюанси в організації охорони праці на підприємстві.  Ознайомитися з ними докладніше вам допоможе фахівець-аудитор або юрист.